Seninle başım dertte
Bir kadının "özel anlar listesi"nde en başı sevdiği adama hamile olduğunu söylediği an çeker. O anda karşı tarafın verdiği tepki, kaşı gözü mimiği hiçbir şeyi asla unutulmaz. Lale’ninki ekstrem bir durum olduğu için, elbette duygusallıktan uzak olacaktı. Ama yine de Onur’un heyecanlanmasını beklerdim şahsen. İlk tepki olarak gayet odunca “peki çocuk benden mi emin misin?” dedi ve durmadı, Lale’yi aşağılamaları silsile halinde devam etti.

Bir an kendimi Lale’nin yerine koydum. Düşünsenize hiç tanımadığınız bir adamdan hamile kalıyorsunuz. Herkes ne hissettiğinizi sorgulamadan, sizin üzerinizden planlar yapıyor ve biyolojik katkının sahibi vatandaş da sizi “zengin avcısı” olmakla suçluyor.  Ben Lale’nin yerinde olsam değil bebeğimin yüzünü, bezini bile göstermem!

Sarıhan’lara kız veriyoruz ayol!

DNA testinin sonucu çıktıktan sonra renkten renge giren Yıldız Hanım’a laf sokan Songül Yenilmez canımızdır! Sayesinde biraz da olsa içimiz soğudu. Ama yetmez! Onur Efendi’nin sürüm sürüm süründüğünü görmeden hayatta soğumaz içim! Kabul ediyorum, onun için de zor bir durum. Başka bir kızla evlenecekken, bir kere gördüğü bir kızın ondan hamile olduğunu öğrenmesi travma sebebi. Ama yaşananların tek sorumlusu olarak Lale’yi suçlamak yerine, yaşadığı duygu karmaşasını görseydik, bizim de onu sevmemiz için bir nedenimiz olurdu belki.

Mesela bu bölüm Onur’dan nefret etmemiz için onlarca sebep doğdu. Dizilerde artık yeni modalardan biri de bu zaten: “Esas oğlanı önce dünyanın en itici şahsiyeti olarak gösterip, 3-5 bölüm sonra aşık olunacak adam kıvamına getirmek.”

 “Ay bu tutulumu bebeğime giydireceğimi sanmıyorum. Hiç tarz değil!
 
Lale’nin karnını sevip Onur’a saydırırken, “sen kulaklarını tıka tamam mı?” cümlesi gülümsetti beni. İşte “annelik” denilen şey orada devreye giriyor galiba. Kendinden çok onu düşünmeye başlıyorsun. Zaten Lale’nin imtihanı da şu anda bu yönde. Bir yanda gururu, bir yanda doğmamış bir bebeği babasız bırakmak…


Yazı devam ediyor...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER