Grey's Anatomy: Korkma!
Şeytan diyor ki yanaş şuna…
Merhabalar sevgili okur ve izleyici! Bizler bu hafta galiba biraz Derek Yoksunluk Sendromu-şu andan itibaren Derek’i özlediğimiz bölümler için DYS kavramını kullanmaya karar verdim- yaşadık galiba. Sevgili Mer’imiz “korkma” diyerek zaten bölüm boyunca Derek’li hatıralarından daha iyi anılar biriktirmeye korktuğunu bize anlattı zaten. Cristina ile Mer’in kriz zamanlarında verdikleri reaksiyonlara hep bayılmışımdır. Mer’in verdiği üzerinde 10 yıllık yağ bulunana ocağı silme işlemiyle başlayan Will sonrası stres  bozukluğu da bölümde bayıldığım sahnelerden.

Mer ile Will sadece uyumuş olsa bile bu Mer’in çıldırmasına yetti. Gün boyunca temizlik yapmasının tek amacı da Derek’ten kalan bir hatıra bulmaktı gibime geliyor. Kuzum Mer, madem o kadar anı  bulmak istedin sizin Post-it’iniz var, duvardaki omurilik tümörünüz var, daha pek çok hatıranız var. Değdi mi yavrucum bu kadar kendini helak etmene?

 
Mer’in içindeki ev kadını bendini çiğneyip aşarken

Mer Will ikilisi de içimizde buruk bir hüzün olarak kalacak herhalde. Hâlbuki ben Meredith Will ilişki gelişiminin nasıl olacağını en fazla merak edenlerdendim. Neyse Will, Mer’e hazır olduğunda orada bekliyor olacağını söyledi de biraz rahatladım. Mer’in beklemeye değer olduğunu söyledi. Ki bu cümleyi en son Derek sarf etmişti.

 
Fazla doz temizlikten sinir krizi geçirmek üzere olan Amelia


“It’s his stupid stupid blanket”

Alex ya canım benim. Mer’e ne kadar da değer veriyor ne kadar da iyi tanıyor. Hep yanında en zor anlarında. Nasıl  da koştu geldi emergency durumu duyunca iki ameliyatını iptal edip. Eve gelince bir de ne görsün. “Halıda leke var.” Lekeyi çıkarmaya çalışan Mer ve Amelia’ ya da buradan tebriklerimi ilan ediyorum. “Halı temizleme makinesini  düz tutuyor muyum?” nasıl bir sorudur arkadaş ya. Lakin bu bölüm ki favori repliğimi Alex’in ki ilan ediyorum: “Bir şeyin kutudan yeni çıkarılması onun yeni alındığı anlamına gelmez.” :D

 
The clean clean hause.
 

Akıllı bir deli

 
Şu sahnede içi burkulanlar elime mum diksin

Maggie ve Deluca’ya dair şunu söylemek istiyorum: senin gücünü kaldıramayacak bir erkekle birlikte olma. Deluca’ya da gıcık oldum bu bölüm ya. Madem ayrılmak istiyorsun git söyle değil mi? Yok efendim kaçmalar, cevap vermemeler, kendinden uzaklaştırmaya çalışmalar.

 
Maggie’lere yol verilmez, Maggie’ler yol verir.
 

Yürü be Maggie
 

“Seni seviyorum” “Teşekkür ederim”
 
Penny ve Callie… Bence bu ikisinin naif bir ilişkisi var. Bölümün başında Callie’yi sevdiğini söyleyen Penny ve bölümün sonunda  Penny’i sevdiğini söyleyen müthiş misillemesiyle Callie ve aradaki çalkantılı süreçler. Callie ilk başta Penny ile Sofia ‘yı tanıştırmak konusunda tereddüt yaşasa da Kadınlar Futbol Ligi’nde tezahürat yaparken yanında Penny’i görmek istediğine karar verdi ve bu durum da tatlıya bağlanmış oldu. Penny’cim  Sofia’yı tedavi ederken ne kadar hassas ve kibardı. İleride Sofia’nın Penny’i çok seveceğini düşünüyorum.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER