Bazı yaralar iyileşmemelidir!
Merhaba sevgili okur!  Merhaba sevgili izleyici! Grey’s Anatomy’nin takipçileri bilirler ki her bölüm hayata dair bir ders vardır, her bölüm sana bir şeyler öğretir, her bölüm seni ileri taşır ki zaten dizinin uzun zamandır devam etmesinin nedeni de budur. Konusu gerçek hayattır çünkü. Gerçek hayat öğretmeyi bırakmaz.

Bölümün başında April’ın hamile olduğunu Arizona’nın Jackson’a söyleyeceğini biliyorduk. Yaptığı yanlıştı. Hastasının bilgilerini, arkadaşının sırrını Jackson’a anlatması yanlıştı. Yarabandı hızlıca çekilmiş oldu böylece fakat onu çektiğimizde gördük ki yara kabuk bile bağlamamış hala aynı. Hamilelik olayının Arizona tarfından açığa çıkarılması hem Jackson ile April’ın aralarının açılmasına hem de kendisiyle April’ın dostluklarında yeri neredeyse doldurulamayacak boşlukların oluşmasına neden oldu. Arizona bölüm boyunca onu anladığını söyleyecek birilerini aradı ancak nafile. Callie, Bailey onun hatasını anlamasını sağladılar. Son sahnelerde Amelia ile konuşan Arizona yapılacak tek doğru şeyin ilaç olarak ‘zaman’ı seçmek olduğunu anladı.
 

Bir derdim var

 
Bazı acılar insanları zamanı tavsiye edecek kadar bilge yapar

Pierce- Andrew ilişkisinde Andrew’in Maggie’nin etiğe uygun olmayan davranışlarını gördük. Sırf sevgilisiniz diye torpille ameliyata sokmak nedir ya? Cık, cık, cık… Hiç yakıştıramadım. Ayrıca ben Andrew’ın yerinde olsan kendimi baya kötü hissederdim. Birinin size sen ancak torpille üçlü organ nakli ameliyatına girebilirsiniz demesi gibi. Richard ve Andrew sahnesi de çok hoştu bu arada. İkisinin de birdenbire ne hikmetse yemeği ertelemesi gereken bir işi çıktıJ

 
Zaman geçmiyor, biraz da şuraya bakayım

Andrew ile Maggie arasında kopuşlar yaşanacak. Bölümün sonunda görüyoruz ki Andrew ders çalışma bahanesiyle Maggie’yi ekiyor. Aslında bu ‘ders çalışma’ bahanesi Maggie’ye torpil istemediğine dair bir laf sokma lakin Maggie idrak yolları biraz bozulmuş galiba.

 
Git, git, git… Gitme dur n’olursun
 
Owen ve Amelia, Owen’ın doğum gününü kutlamak amacıyla karavanda buluşmaya ve ıstakoz pişirmeye kara vermişlerdi. Fakat bu plan yine bir Owen vs. Riggs kavgası ile baltalanmış oldu. Kavgayı tetikleyen unsurlardan biri Tess’in bitkisel hayata girmiş olmasıydı. Tess’in nişanlısı bir daha uyanma ihtimali olmayan sevgilisinin fişinin çekilmesi gerektiğini savurken Tess’in annesi ile babası ellerinde umut kırıntıları ile bakımevi aramaya başladılar. Bu Owen ile Riggs’in durumuna oldukça benzer. Owen’ın kaybolan kardeşinin bulunması aşamalarında artık ümit edilecek süreç geçildiğinde Owen pes etmiş, Riggs vazgeçmemiş meğersem. Riggs de bunu Owen’ın yüzüne lapss diye azıcık kaba sayılabilecek bir üslupla söyleyince Owen’ın şalterleri attı, verdi kendini içmeye. Ee tabi zaten alkolizmle uzun süre mücadele etmiş olan Amelia için bu kırmızı çizgiydi. Amelia ve Owen ilişkisi de böyle yokuş aşağı büyük bir hızla yuvarlanmaya başladı.

Meredith … “Dark and twisty” Meredith… Onu Mer yapanın, ayakta güçlü bir şekilde kalmasını sağlayan özelliğin bu olduğunu söylemişti bir defasında Derek. Bu tespite o kadar fazla katılıyorum ki. Her şeye rağmen ayakta kalan, ameliyatlarından vazgeçmeyen ve çocuklarına yetebilen bu kadının ayakta alkışlanması gerek azizim. Şimdi onun hayatında yer bulmak için bütün gücüyle çabalayan bir adet Thorpe görmekteyiz. Aslında ben Thorpe’u gerçekten sevdim. Meredith’in çaba sarf etmeye değer olduğunu söyledi. -Aynı ifadenin son olarak Derek tarafından kullanıldığını belirtmek istiyorum.

 
Aşık değilim, olabilirim, olabilirim, olabilirim ♪♪♪♫♫♫
 

Oooo… Will Thorpe ha!
 

Üçlü organ nakli ameliyatı insanı böyle uzaklara daldırır

Bölümde Thorpe, Mer’e çıkma teklif edince Mer ona yeşil ışık yaktı gibi bir şeyler oldu. Ama Mer kendini de bildiğinden dolayı fikrini değiştirirse reddedebilme opsiyonunu da oluşturdu kendi için. İşte bu esnada Maggie devreye girmeye çalıştı. Aman sen eksik kal Maggie. Mer’i doğru düzgün tanımaz etmez kendi kendine onu yönlendirmeye çalışıyor. Halbuki bilmiyor Mer kendini ne kadar tutsak hissederse o kadar özgürleşmek ister, o kadar kaçıp gitmek ister. İşte Mer’i greçekten tanıyan Alex’ciğim yavaş yavaş kırmadan dökmeden Mer ‘le konuştu. Thorpe ile buluşması için kendi çapında teşvik etti zorlamadan. Alex ya canım benim. Mer aynı zamanda Thorpe ile buluşmaya gitmeye karar verdiğinde bu konuda Calie’ye danıştı tuvalette. Tuvalete girdikten sonra Mer’in gittiğini fark edemeyen Callie ile Bailey sahnesi bu bölümün en komik sahnelerindendi :D

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER