Güneşin Kızları: Arkanda şeytan var!
Ne çok düşman biriktiriyoruz. Duvarlarımızın ardında, duvarlarımızın içinde, kalbimizde, sokağımızda, ne çok düşman... Yaralandıkça sivriliyor tırnaklarımız, pençemizi daha da kuvvetli saplamak için. Şeytanın en tuhaf özelliği de budur. Çoğunlukla evimizde, yatağımızda, koynumuzda olur. Soframızda oturur, gülümsememizi bölüşür, elindeki bıçak hep ardında saklı durur. Biz uzaklardan gelecek tehlikeyi beklerken, sürpriz! Sırtımızda açılan kesikten akan kan, bir elbise gibi sarar bedenimizi. Bu hep böyle oldu. Bu hep böyle olacak.

Güneşin Kızları hakkında son zamanlarda en çok, belki de tek, dile getirdiğim şey temponun düşüklüğüydü. Ama artık bitti. Tempo düşük değil, tempo namına bir şey kalmadı artık. Ekibin çabasını alkışlamaya ve zayi olmamasını dilemekle birlikte artık keyif alamadığımı hissediyorum. Bu bölüm o kadar hiçbir şey olmadı ki, bir bölümde ancak bu kadar hiçbir şey olmayabilirdi. Son derece üzgünüm.


Uyusun da yanlış anlamalara kurban gitsin niinnniiii...

Selin bunca zamandır taş üstüne taş ekleyip geliştirdiği karakterini Yeşilçam tadındaki şöhret uğruna yerle bir etti. Savaş vicdanının bekçisi hâline gelirken, yine bir Yeşilçam klasiği yaşandı ve esas kız esas oğlanı kötürüm kalan kızla öpüşürken gördü. Tabii öte yanda kalbi bir kristal kadar narin ve esprili gencimiz de beklemeye alınmış durumda. Şayet yanlış anlaşılma kalıcı olursa yedek oyuncu sahalara sürülecektir. 2016 yılının dizilerinden biriyle ilgili söylenecek birkaç cümle bu denli klişe içermemeli. Umarım gelecek bölümde öyle bir bomba patlar ki, heyecandan dalağımı salonun ortasına düşürürüm.

Şu an ilgimi çeken tek değerli şey Ali, Doruk ve Haluk üçgeninde yaşanan gelişmeler olabilir. Esrarengiz kardeşin geçmişin karanlığını yırtarak gelmesi epey karizmatik oldu çünkü. Fakat yengesini şöhret kuyusuna çekmeye devam ederse, boynuna altın zincir takıp kundurasının ökçesini ezerek yürümesi gerekecek. Zira Yeşilçam gaddarlığı bu imajı gerektirir.

Güneş'in içindeki Zafer paranoyası onu terk edecektir, terk etmelidir. Rana'ya bile saçlarını çözdüren kadın dayanışması giderek kuvvetlenmelidir. Laf aramızda, ne eğlenceli kısımdı o öyle. Uzun zamandır o saçların haberini kuruyormuşum da haberim yokmuş. Rana'nın dizlerine yatıp saçlarınızı okşamasını bekleyemezsiniz. Ama ona kendinizi sabaha kadar anlatabilirsiniz. Şimdilerde en çok ihtiyacımız olan şey.


Havada bedel kokusu var, duruşumu takınayım.

Haluk'un saykoya bağlaması umut verici. Gençler ilgi çekiciydi ve değerli senaristlerimiz de bu yöne kalem kaydırdı bir süre. Fakat Haluk hâlâ bu kadar heyecanlandırıyorsa, işin ağırlığını yine Emre Kınay sırtlayacak demektir. Çünkü gençlerin ruhu birbiriyle yer değiştirmiş gibi görünüyor. İlk bölümlerde isimlerini karıştırdığımı hatırlıyorum. Artık yüzlerini tanısam da ruhlarını karıştırıyorum. Dilerim tez zamanda toparlanmak mümkündür. Dilerim bir B planı cepte mevcuttur. Şimdilik sadece gelecek bölümü ve Haluk'u sabırsızlıkla beklemek istiyorum. Siz de kendinize mukayyet olun. Malum, artık herkesin arkasında bir şeytan var.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER