Baskılar bizi yıldırabilir...
Yeni yıl kollarında hediye paketleriyle geldi. Hepsinin jelatini afili ama mühim olan içinden neler çıkacağı. Sizin payınıza mutluluk mu düştü? Ne şans! Kimilerine daha yılın ilk günlerinde pekmeze bulanmış sorunlar kaldı. Mutluluğun da kötü bir yanı var. İnsan içindeyken fark edemiyor. Ne zaman ki geçip gidiyor, işte o zaman posası önümüze düşüveriyor. Mutluluk uçup gittiğinde yanınızda birileri varsa kıymetini bilin. Bu Ali gibi çılgın bir aşık da olabilir Peri kadar neşeli bir kardeş de... Ama yardım istemeliyiz.

Yerli dizilerin yersiz uzunluğu Güneşin Kızları gibi potansiyeli yüksek dizilerde daha da üzücü sonuçlar doğuruyor. Çünkü ölü doğan işlere karşın renk skalası böylesine zengin bir dizinin duraklama dönemine girmesi iç karartıcı. Dizi süreleri ortalama bir saat olsa, yabancı dizilerle yarışabilecek bir iş reyting canavarının pençelerine düşüyor. Bu konuda bi' üç sene konuşabilirim, yine de yeterli gelmez.


Gözlerim burada, sen neredesin?

Pek fazla çözüme kavuşamadığımız, daha ziyade var olan sorunların üzerinden geçtiğimiz bir bölüm oldu. Güneş habersiz, Zafer suçsuz, Haluk zalim ve Rana çaresiz... Meselelerin altını kırmızı kalemle çizerken hikaye de giderek daraldığını hissettiriyor. Dizide dramın yanında çok güzel işleyen bir gençlik damarı da var. Nazlı ve Savaş çocuksu şımarıklıklardan daha katı bir yöne sürükleniyor. Selin ve Ali ise işin eğlence yükünü sırtlanıyor. Paten, deneme çekimleri vb. derken gerçekten de bu kısmı iyi kotarıyorlar. Peki nereye kadar?


Bana bir masal anlat bohem prens...

Haluk'un gizemi Ali'yi teğet geçti, Savaş'a ise dokundu mu emin değilim.Fakat gençler arasında en katmanlı yazılan karakterin Ali olduğunu düşünüyorum. Onun ruhunda hep farklı odaların kapıları açılıyor. Diğer gençler ise çok değişken ve sıklıkla yüzeysel görünüyor. Ne Savaş'ın ne de Ali'nin öğrendiklerini söyleyebileceğini sanmıyorum. Fakat ikilinin ittifakı ya da belki davetsiz bir kulak misafiri her şeyi çözebilir. Göreceğiz.

Güneşin Kızları güzel bölüm finallerine sahip bir iş. Karakterlerin birbirlerine eklenme biçimi de oldukça özenli. Tek sorunu yaz işi olarak planlanmışken kışın hızlı temposuna kapılan projeler arasına yerleşmesiydi. Haluk'un hamlesi beklenmedik değil, ama muhatabı çok enteresan oldu. Zafer'e üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi. Güneş'in sırrı Haluk'un kelepçesi olacaktır. Bekleyelim, görelim.

Ne diyorduk? En yakınınızdaki ele uzanıp yardım isteyin. İkizler, Peri, Güneş, hepiniz işte hepiniz. Çünkü biliyorsunuz, baskılar bizi yıldırabilir.

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER