KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu beşinci sezonunu 10 Temmuz’da açıyor!

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu beşinci sezonunu 10 Temmuz’da açıyor!
Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın 2020’de tiyatrolara güç vermek amacıyla hayata geçirdiği ve yaz aylarının bir klasiği haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda beşinci sezon, 10 Temmuz’da Tatbikat Sahnesi’nin distopik edebiyatın başyapıtlarından birini sahneye taşıyan oyunu Fahrenheit 451 ile başlayacak! KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla düzenlenen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, temmuz ve ağustos ayları boyunca İstanbulluları açık havada, yıldızların altında tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturacak. Yaz boyunca sevilen tiyatro gruplarının en beğenilen oyunlarını ağırlayacak olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, bir kez daha hem tiyatrolara hem de tiyatro severlere nefes aldıracak. Oyunların biletleri Mobilet’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

KüçükÇiftlik Park’ın 2020 yazında hayata geçirdiği ve dört açık hava sezonunda yaklaşık 80 temsilde 30 bini aşkın tiyatro severi ağırlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, tiyatrolara yarattığı desteğin yanı sıra program kapsamında binlerce kişiyi istihdam ederek tüm sektöre önemli ölçüde gelir sağlıyor.

İLK OYUN TATBİKAT SAHNESİ’NDEN FAHRENHEİT 451

Yemyeşil huzurlu bahçe ortamıyla İstanbulluların yaz aylarındaki kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 2024 sezonunda perdelerini beşinci kez açmaya hazırlanıyor. İki ay boyunca birçok sevilen tiyatro grubunu tam kapsamlı sahnesinde ağırlayacak olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun 10 Temmuz Çarşamba akşamı gerçekleşecek gala gecesinde Tatbikat Sahnesi’nin, kitapların yakıldığı distopik bir dünyada kendi varoluşunu bulan bir itfaiye erinin hikâyesini anlatan oyunu Fahrenheit 451 tiyatro severlerle buluşacak. Distopik edebiyatın başyapıtlarından Ray Bradbury imzalı Fahrenheit 451’i Erdal Beşikçioğlu rejisiyle seyircisiyle buluşturan oyunda Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu, Ünsal Coşar, Fatih Sönmez, Selin Tekman, Selin Zafertepe, Meli Yılmaz, Eda Eğilmez, Gizem Memiç, Adem Aydil ve Jehat Kaplan aynı sahneyi paylaşıyor. Bireylerin tekdüze yaşam tarzını benimsediği distopik bir dünya içinde yeniden bilinçlenmenin hikâyesini anlatan oyun, insan psikolojisinden başlayarak toplum düzenine yayılan bu denetlenemez kâbusta, kurtuluş mümkün olsa bile onu gerçekleştirmenin her zaman mümkün olup olmadığı sorusuna yanıt arıyor.

Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla düzenlenen Bahçe Tiyatrosu’nun tam programı önümüzdeki günlerde açıklanacak. Kapı açılış saati 19.30, oyunların başlama saati ise 21.00 olan oyunların biletleri Mobilet’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebilir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER