Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filminden yeni fragmanı yayınlandı!

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filminden yeni fragmanı yayınlandı!
Lionsgate
Açlık Oyunları serisinin öncesini anlatan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filminden yeni bir tanıtım videosu geldi. Film, 17 Kasım'da sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

Başkan Snow'un gençliğini konu alan film, Suzanne Collins imzalı "Kuşların ve Yılanların Şarkısı" adlı romandan uyarlanarak hazırlandı. Açlık Oyunu serisinin üç filmini yöneten Francis Lawrence yönetti ve Collins tretmanı, Oscar ödüllü senarist Michael Arndt (Little Miss Sunshine) ise senaryoyu kaleme aldı.

Başkan Snow'un gençliğini Billy the Kid dizisiyle ekranda olan Tom Blyth, filmin kadın ana karakteri Lucy Baird'i Rachel Zegler (West Side Story) canlandırıyor. Viola Davis, oyunların sorumlusu Dr. Volumnia Gaul'a hayat veriyor. Filmin kadrosunda Josh Andrés Rivera, Jason Schwartzman, Peter Dinklage ve Hunter Schafer da bulunuyor.Kitabın konusu:

Onuncu Açlık Oyunları'nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent'te, on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar'a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var.

Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus'un cazibesiyle, zekasıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar'ın galibi yapmasına bağlı. Ama şans ondan yana değil. Coriolanus'a kötülerin en kötüsü 12. Mıntıka'nın kız haracına akıl hocalığı yapmak gibi onur kırıcı bir görev veriliyor. Artık kaderleri birbirine bağlı. Coriolanus'un yaptığı her seçim onları galibiyete ya da mağlubiyete, zafere ya da yenilgiye götürebilir. Arenanın içinde ölümüne bir dövüş sürüyor. Arenanın dışında ise, talihsiz haracına yakınlık duymaya başlayan Coriolanus kurallara uyma zorunluluğuyla, bedeli ne olursa olsun yaşama arzusu arasında kalıyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER