Leydi Bright’ın Deliliği adlı oyun Türkiye’de ilk kez sahneleniyor!

Leydi Bright’ın Deliliği adlı oyun Türkiye’de ilk kez sahneleniyor!
Yaşlanmakta ve yalnızlaşmakta olan biri nasıl delirir? Şaşalı ve zevk dolu bir yaşam nasıl sonlanır? Yalnızlık bir kader midir? Lanford Wilson’dan acı dolu bir kahkaha… Yaş sınırı +16 olan oyun Türkiye’de ilk kez sahneleniyor
 
Amerikalı oyun yazarı Lanford Wilson’ın “Leydi Bright’ın Deliliği” adlı yapıtı, Türkiye’de ilk kez sahneleniyor. Bora Çınar’ın yönetip oynadığı tek perdelik oyunda, yaşlanıp güzelliğini yitirmekte olan eşcinsel bir erkeğin yapayalnızlık ile delilik arasında gidip gelen yaşamından kesitler sunuluyor. Leslie Bright’ın yalnızlıkla verdiği şaşalı, acılı ve eğlenceli mücadelenin gözler önüne serildiği oyun, İstanbul’da üç ayrı salonda sahnelenecek…
 
Amerikalı oyun yazarı Lanford Wilson’ın 1960’larda ses getiren oyunu “Leydi Bright’ın Deliliği” İstanbul’da ilk kez tiyatroseverlerle buluşuyor. Yaşlanmakta ve güzelliğini yitirmekte olan eşcinsel bir erkeğin, yapayalnızlık ile delilik arasında gidip gelen yaşamından kesitlerin sunulduğu oyunda, Leslie Bright adlı karakterin “yaşlanma”, “yaşlanma korkusu”, “güzelliğin yitişinden doğan mutsuzluk” gibi sorunları ve sevgisiz geçen yaşamı sonunda elinde kalan yalnızlığı anlatılıyor. Oyun boyunca geçmiş ilişkilerini anımsayan karakter, tek gecelik ilişkilerin getirdiği sevgisizliği sorguluyor.
 
Bora Çınar’ın yönetip oynadığı tek kişilik oyunda, Leslie Bright’ın tek odalı dairesinde yalnızlıktan deliliğe gidişine tanıklık ediliyor. Saplantılı kişiliğiyle Leslie, izleyicileri, güzel ve genç geçmişinden alıp şimdiki yalnızlığına ve sansasyonel bir sona götürüyor.
 
13, 18 ve 20 Kasım’da üç ayrı sahnede
Prömiyerini 13 Kasım’da Kadıköy Par Sahne’de yapacak Leydi Bright’ın Deliliği oyunu, 18 Kasım’da Asmalı Sahne’de, 20 Kasım’da Kadıköy Boa Sahne’de izlenebilecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER