Moonlight Drawn By Clouds: Lee Young ve Ra On'a Veda Zamanı

Moonlight Drawn By Clouds: Lee Young ve Ra On'a Veda Zamanı
İnsanın içini ısıtan, tatlı mı tatlı bir aşk hikayesinin daha sonuna geldik ne yazık ki... Moonlight Drawn By Clouds ya da bir diğer adıyla Love In The Moonlight, KBS2 kanalındaki 18 bölümlük ekran macerasının ardından bizleri kendisine hayran bırakan şahane bir finalle ekranlara veda etti. 

Başrollerinde Park Bo Gum ve Kim Yoo Jung gibi birbirinden yetenekli iki genç ismi barındıran Moonlight Drawn By Clouds, yayınlandığı dönem boyunca reyting listesinin zirvesine yerleşmeyi başarmıştı. Park Bo Gum ve Kim Yoo Jung'un adeta ekrandan dışarı taşan kimyası, sürükleyici bir hikayeyle desteklenince bu sonuç oldukça tahmin edilebilir bir sonuç olmuştu. Park Bo Gum, daha önce Cantabile Tomorrow ve Reply 1988 gibi dizilerle oyunculuktaki başarısını kanıtlamış olsa da yaşından ötürü nispeten daha acemi sayabileceğimiz Kim Yoo Jung'un da kariyerinin ilerleyen dönemlerinde dizilerin aranılan ismi olacağı tescillendi. 

Moonlight Drawn By Clouds, aslında K-Drama izleyicisinin fazlasıyla tanıdık bulacağı bir konuyla açılış yaptı. Eğer hayatınız boyunca en azından iki tane Kore dizisi izlemişseniz, bunlardan birisi mutlaka erkek kılığına giren bir kız ile farkında olmadan ona aşık olan erkeğin hikayesini anlatıyordur. Coffee Prince, You're Beautiful, Scholar Who Walks The Night, To The Beautiful You ve daha adını saymadığım nice dizi, benzer bir hikaye örgüsüne sahip... Ama bu durum onları hayranlıkla izlememize engel değil. Her ne kadar aynı konuyu allayıp pullayıp önümüze farklıymış gibi koysalar da biz yine bu dizilerin her birini ekran başına kilitlenerek seyrediyoruz. Moonlight Drawn By Clouds'u bu dizilerden ayıran nokta, aslında hikayenin temelini oluşturan siyasi güç ve iktidar kavgası oldu. Bu dizinin bir aşk hikayesini anlattığı konusunda hepimiz hemfikiriz ancak dizinin esas aldığı konunun bir devlet nasıl yönetilir ve ideal bir yönetici nasıl olmalıdır olduğunu düşünmekteyim. Aslında dizinin alt metninde her insanın çıkarması gereken bir ders bulunuyordu. Bu yüzden Moonlight Drawn By Clouds benim için sıradan bir aşk hikayesinden çok çok daha öteye giden bir yapım oldu. Eğer diziyi henüz izlemediyseniz, konudan size kısaca bahsedelim:

Hong Ra On (Kim Yoo Jung) erkek kılığına girmiş ve geçimini erkeklere aşk meşk meseleleri hakkında tavsiyeler vererek sağlayan genç bir kızdır. Günün birinde bir müşterisi için aşk mektubu yazarken yolu Veliaht Prens LeeYoung/Hyomyeong'la kesişir. Ra On, onun Veliaht Prens olduğundan Hyomyeong da Ra On'un kız olduğundan bihaberdir. Ra On, saraya harem ağası olarak girer ve Veliaht Prens'in emrine verilir. Veliaht Prens, yavaş yavaş Ra On'a  aşık olmaya başlar.

Dizi sadece oyunculuklarıyla değil, müzikleriyle de ön plandaydı. Özellikle Beige tarafından seslendirilen ve Hong Ra On'un dans ettiği sahnede kullanılan "Because I Miss You" adlı soundtrack, dizinin en çok ilgi gören parçalarından biri oldu. Ayrıca dizinin görüntü kalitesini ve başarılı kostümlerini de es geçmeyelim. 

Eğer Moonlight Drawn By Clouds'u henüz izlemediyseniz, en kısa sürede başlamanızı tavsiye ederim. Merak edenler için dizinin iki tanıtım videosu haberin devamında yer almaktadır. Bizi kah güldüren kah ağlatan ama her seferinde sanki ekran başında değil de yanı başımızda duruyormuş gibi hissettiren dizi ekibine teşekkürü bir borç bilirim. Bu ekibin en kısa zamanda yeni bir projeyle dönmesi dileğiyle...


 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER