Scrubs 15 Yaşında!

Scrubs 15 Yaşında!
Bir döneme damgasını vuran, ekrana geldiği dönemde sadık bir izleyici kitlesi edinen medikal/komedi dizisi "Scrubs" bugün tam 15 yaşına girdi. 

Bill Lawrence tarafından yaratılan "Scrubs" sanırım en çok da Lazlo Bane'in seslendirdiği jenerik müziği "I'm no Superman" ile hafızalarımızda yer etmiştir. Dizi, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Sacred Heart Hastanesi'nde stajyer olarak çalışmaya başlayan esas kahramanımız John "J.D." Dorian ve onun en yakın arkadaşı Turk'ün birbirinden komik maceralarını konu ediniyordu. J.D. hastaneye adım attığı ilk andan itibaren kendi içinde de nasıl bir insan ve nasıl bir doktor olacağına karar vermeye çalışıyordu. Dr. Cox gibi aykırı ama başarılı bir doktor mu olacaktı yoksa Dr. Kelso gibi öncelikle kendi çıkarlarını mı ön planda tutacaktı? Yaşanan olaylar çoğunlukla J.D.'nin kafasındaki sesler ve renkli iç dünyası eşliğinde izleyiciye aktarılmaktaydı. Dizide aynı zamanda Turk'ün kız arkadaşı Hemşire Carla, J.D.'nin ilk aşkı Elliot, hastanenin başhekimi Dr. Kelso, hademe ve nevi şahsına münhasır bir kişilik olan Dr. Cox gibi sıra dışı ve eğlenceli karakterler J.D.'ye eşlik ediyordu. 
 
Yayın hayatına ilk olarak 2001 yılında NBC kanalında başlayan yapım, daha sonra yoluna 2009-2010 yılları arasında ABC kanalında devam etti. Dizi 9. sezonda ekrana gelen 13. bölümünün ardından kanal tarafından iptal edildi. Bunda sürekli yayından kaldırılma haberlerinin gündeme geliyor olması, dizinin başrol oyuncusu Zach Braff ve Judy Reyes'in diziden ayrılması ve dizinin artık limitini doldurduğunun düşünülmesi gibi durumlar etkili oldu.

Oyuncu kadrosunda Zach Braff'in yanı sıra Sarah Chalke, Donald Faison, Neil Flynn, Ken Jenkins, John C. McGinley ve Judy Reyes gibi isimlerin yer aldığı dizi; Peabody, ALMA, Emmy ve Golden Globe da dahil olmak üzere pek çok adaylığa ve ödüle layık görüldü. Scrubs, 9 sezonluk başarılı bir yayın hayatının ardından 2010 yılında ekranlara veda etti. Diziyi anımsamak için yazının devamında yer alan tanıtım videosuna ve artık bir klasik haline gelmiş jenerik müziğine göz atabilirsiniz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER