Harvey Weinstein bazı davacılarla 25 milyon dolar tazminat karşılığında anlaştı

Harvey Weinstein bazı davacılarla 25 milyon dolar tazminat karşılığında anlaştı
Harvey Weinstein'ın adalet karşısındaki sınavı devam ediyor.

Pek çok ismin taciz, tecavüz ve uygunsuz davranışta bulunmakla suçladığı Weinstein, devamında kendi şirketinden kovulmuş, itibarını kaybetmiş ve skandalı #MeToo akımının başlamasına öncü olmuştu. O günden beri pek çok davayla boğuşan ünlü yapımcı, bu davaları düşürmeye düşüremediğini ise anlaşma yoluyla kapatmaya çabalıyor.

67 yaşındaki yapımcı halen New York'ta tutuksuz yargılanmakta. Hatta hakkındaki son duruşmada kefalet bedeli bir milyon dolardan beş milyon dolara çıkarıldı. Weinstein Ocak ayında iki kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yeniden yargıç karşısına çıkacak. Diğer yandansa kendisi hakkında suçlamada bulunan kadınlardan bazılarıyla 25 milyon dolar tazminat karşılığında anlaştığı belirtildi.

Yapılan bu anlaşmadan elde edilecek tazminat eski çalışanlarının da dahil olduğu 30'dan fazla kişiye dağıtılacak. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için bir de mahkeme tarafından onaylanması gerekiyor ve bu durumda ödemeler skandal sonrası iflas eden film stüdyosu The Weinstein Company'nin sigorta poliçelerinden yapılacak. Anlaşan kişilerin isimleri açıklanmasa da bu anlaşmanın yapımcıyı oldukça rahatlatacağı belirtiliyor. Resmi olarak onaylandığı takdirde Harvey Weinstein hakkında geride kalan suçlamaların neler olduğunu ise zaman gösterecek.

Bir süredir sağlık problemleri olan ve belinden tedavi gördüğü belirtilen Harvey Weinstein, hakkındaki son duruşmada zor yürürken kameralara yansıdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER