İftarlık Gazoz filmi Star Tv'de ekrana gelecek!

İftarlık Gazoz filmi Star Tv'de ekrana gelecek!
Minik oyuncu Berat Efe Parlar ve Ege şivesiyle Cem Yılmaz’dan eğlenceli bir film…
 
Yönetmen:Yüksel Aksu
Oyuncular:Berat Efe Parlar, Cem Yılmaz, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco
Senaryo:Yüksel Aksu
Yapım Yılı:2016
Tür:Komedi, Dram
 
İftarlık Gazoz, huzurlu bir Ege kasabasında, bu kez Cibar Kemal adında bir gazozcu ve onun çırağı Adem’in başından geçenleri mizahi bir dille anlatıyor.

Konusu: 1970'ler Türkiye'sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir çocuktur. 5.sınıfı yeni bitirmiştir. Yaz tatilini boş geçirmek istemeyen Adem, ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar.

Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli niyet eder. Fakat Ege'nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna'nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar.

Adem'in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır?
 
Yayın Günü: 2 Mayıs Çarşamba
Yayın Saati: 20.00
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER